Autor: Administrator2,   data: 03.04.2011

Wykład okolicznościowy

Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego

w NWSP

Dnia 30 marca 2011 roku w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej gościł Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski. Licznie zgromadzeni studenci z uwagą wysłuchali wykładu na temat "Natura - Kultura - Łaska".

Kierownik Katedry Teologii Katolickiej na Uniwersytecie w Białymstoku
Ks. abp Edward Ozorowski - prof. zw. dr hab. nauk teologicznych w zakresie dogmatyki i historii teologii. W 2006 r. został Arcybiskupem Metropolitą Białostockim.

Promotor doktoratu honoris causa abpa I. Tokarczuka (1991); wypromował 4 doktorów; recenzje doktoratów - 16; habilitacji - 4; profesur - 8.

Udział w licznych zagranicznych sympozjach naukowych: Rzym- 1989; Rimini - 1991; Edmonton - 1992; Jerozolima - 1994; La Thuil - 1994.

Przynależność: Komisja Episkopatu Nauki Wiary; Komisja Episkopatu Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów; American Biographical Institute (North Carolina), The Intemational Biographical Center (Cambridge), Zespół ds. Sanktuariów Polskich; Komisja badań nad Antykiem Chrześcijańskim.

Nagrody: Ministra Edukacji Narodowej za książkę "Eucharystia" - 1991 r.; Złoty Medal "Research Fellow" od American Biographical Institute - 1994 r. 1 października 2007 r. został doktorem honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku.