Autor: Administrator2,   data: 10.04.2011

Wykład okolicznościowy dr Adem Şahina, profesora Uniwersytetu Selçuk w Konya w Turcji

Dnia 7 kwietnia 2011 roku w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej gościł dr Adem Şahin. Wygłosił wykład pt. Religijność a pojęcie ja wśród dojrzewającej młodzieży.

Dr Adem Şahin, psycholog religii, profesor Uniwersytetu Selçuk w Konya w Turcji. W swoich pracach zajmuje się związkami między religijnością a procesami psychologicznymi wśród dojrzewającej młodzieży. W temacie tym interesują go w szczególności relacje między religijnością a poczuciem własnej wartości, między religijnością a empatią, a w szczególności między religijnością a pojęciem "ja". Przedmiotem jego badań jest również stres spowodowany przez religię, poczucie beznadziejności oraz życie religijne wśród sierot.

Wśród jego publikacji warto wymienić książki: Życie religijne wśród studentów uniwersyteckich (Konya, 2002) oraz Religijność a pojęcie ja wśród dojrzewającej młodzieży (Konya, 2007).