Autor: Administrator2,   data: 17.03.2014

Spotkanie w NWSP z ultramaratończykiem Piotrem Kuryło

17 marca 2014 roku odbyło się w NWSP w Białymstoku spotkanie z ultramaratończykiem Piotrem Kuryło, który w 365 dni jako pierwszy w historii obiegł świat dookoła.

Po obiegnięciu kuli ziemskiej, Piotr Kuryło wraca do biegania, wyruszając tym razem
w podróż do Rzymu. Pokonując na własnych nogach ponad 2 tys. km, zamierza poprzez swój trud oddać hołd Wielkiemu Polakowi - Janowi Pawłowi II, by dotarłszy 27 kwietnia na Plac Świętego Piotra, wziąć udział w obchodach kanonizacji.

17 marca mieliśmy przyjemność gościć w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku Piotra Kuryło. Ultramaratończyk na spotakniu ze studentami NWSP w Białymstoku zaprezentował zdjęcia z wypraw oraz opowiedział o swoich przygodach z podróży. O godzinie 13.30 wyruszył spod NWSP w dalszą trasę. Życzymy powodzenia!

Dodatkowe informacje:

Piotr Kuryło biegnie do Rzymu - wydarzenie na Facebooku

Piotr Kuryło - profil na Facebooku

Oficjalna strona Piotra Kuryło

Biogram Piotra Kuryło

NWSP w Białymstoku ma zaszczyt być sponsorem wyprawy biegacza.