Autor: Administrator2,   data: 05.10.2007

Seminarium z Sensejem H. Nishiyama
i Puchar Świata w Karate Tradycyjnym

Studenci NWSP pod opieką mgr Krzysztofa Jabłońskiego prowadzącego sekcję karate Shotokan uczestniczyli w seminarium z sensejem H. Nishiyama.

W dniach 3-4 października 2007 r. w Warszawie w Hali Torwar I odbyło się seminarium połączone z Kursem Sędziowskim ITKF, w którym uczestniczyli nasi studenci. Seminarium prowadził Sensei Hidetaka Nishiyama /9 dan/ oraz Włodzimierz Kwieciński/7 dan/, prezes PZKT.

Było to seminarium przygotowawcze do pucharu świata, wzięli w nim udział także zawodnicy i sędziowie IV Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym,  instruktorzy i posiadacze czarnych pasów. Podczas szkolenia rozegrano wiele meczy modelowych, przeprowadzono również egzaminy na klasy sędziowskie ITKF i na stopnie mistrzowskie Dan.

W sobotę 6 października odbył się 4 Puchar Świata w Karate Tradycyjnym. Polacy znaleźli się ponownie w gronie najlepszych karateków na świecie. Podczas czwartej edycji Pucharu Świata z udziałem ośmiu najlepszych na świecie zawodników i siedmiu zawodniczek, których dopingowało kilka tysięcy kibiców, Polka Ilona Sakowicz zajęła pierwsze miejsce, wygrywając w finale z Michelle Critch z Kanady. Wśród mężczyzn doskonale spisał się trzykrotny zdobywca Pucharu Świata Krzysztof Neugebauer. Mimo że ma już 43 lat, do zawodów przygotował się znakomicie. W finale nie sprostał jednak Argentyńczykowi Justo Gomezowi i zajął drugie miejsce. Puchar tym razem powędrował do Argentyńczyka, który o to trofeum walczył od 2001 roku, przez pierwsze trzy edycje zajmując drugą lokatę; trzykrotnie ustępował Neugebauerowi.