Autor: Administrator2,   data: 08.07.2010

Psychologia w NWSP

Szanowni Kandydaci na studia w NWSP,

Jako Rektor NWSP pragnę podzielić się dobrą nowiną z wszystkimi, którzy odwiedzają naszą stronę internetową, iż dnia 8 lipca 2010 r. Państwowa Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku o nadanie uprawnień do kształcenia na kierunku "psychologia".

Uzyskana pozytywna ocena jest niewątpliwie uznaniem dla naszej Uczelni za pozyskanie wysoko wykwalifikowanej kadry naukowo – dydaktycznej oraz opracowanie ambitnych programów, które przy Waszym udziale będziemy realizować od nowego roku akademickiego 2010/2011 w ramach jednolitych 5-letnich studiów magisterskich z psychologii.

NWSP jest pierwszą w Białymstoku, w województwie podlaskim, oraz północno-wschodniej Polsce Uczelnią, która będzie kształcić nowych psychologów. Nie chciałbym w tym momencie rozwijać problematyki związanej z rolą i ogromnym zapotrzebowaniem na psychologów w naszym społeczeństwie. Jedynie pozwolę przypomnieć refren piosenki, który trafnie to wszystko oddaje, jednego z polskich rockowych zespołów muzycznych:

"Wszyscy politycy, dziennikarze
Wszyscy policjanci, piłkarze
Każda, każda ręka i noga
Cały mój świat potrzebuje psychologa
Cały mój kraj potrzebuje psychologa
Cały mój świat, żeby stanąć na nogach" (Psychologa – Wszystko jedno 2004, Happysad)

Drodzy Kandydaci,

Niektórzy z Was, ze wzgledu na dotychczasowy brak możliwości studiowania psychologii w Białymstoku podjęli decyzję o kształceniu się na innych kierunkach, a marzeniem waszym zawsze była psychologia. Są też tacy, którzy wahają się z podjęciem jeszcze ostatecznej decyzji. Chcę Was jednak uspokoić i zapewnić, że w

NA DECYZJĘ O STUDIOWANIU PSYCHOLOGII NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO!!!!

Na podstawie wydanej decyzji z dnia 5 sierpnia 2010 r. Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pozwalającej na uruchomienie studiów jednolitych magisterskich na kierunku Psychologia uczelnia rozpoczęła rekrutację od dnia 9 sierpnia 2010 r.

Pozdrawiam Was serdecznie,

z wyrazami należnego szacunku i nadzieją na spotkanie w salach wykładowych.

Rektor NWSP
dr hab. Eugeniusz Łapiński, prof. NWSP