Autor: Administrator2,   data: 16.05.2018

Zapraszamy na stronę Kuriera Porannego do obejrzenia całego wywiadu z Rektorem:

http://www.poranny.pl/edukacja/a/prof-marek-jasinski-rektor-nwsp-dodatkowe-kwalifikacje-zwiekszaja-szanse-na-rynku-pracy-wideo,13167166/

Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna funkcjonuje od ponad 20 lat i nieustannie się rozwija. Ważny w jej historii okazał się rok 2010.

Rok ten był ważny dla naszej uczelni, ponieważ wtedy właśnie dostała zgodę ministerialną na otwarcie kierunku psychologia. Co ważne, dotychczas w regionie podlaskim takiego kierunku nie było. Miałem przyjemność inaugurować jego otwarcie. Jako że z wykształcenia jestem psychologiem, byłem szczególnie zainteresowany tym, aby ten kierunek się rozwinął i wykształcił rzesze psychologów, mogących znaleźć zatrudnienie w regionie podlaskim. Muszę przyznać, że się to udało, ponieważ kierunek ten cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Oprócz tego rok 2010 był bardzo ważny osobiście dla mnie, ponieważ wtedy zacząłem pełnić funkcję Rektora Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej.

Psychologia jest kierunkiem, który mimo upływu lat, nie traci na popularności.

Niewątpliwie ma na to wpływ fakt, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na absolwentów tego kierunku. Szczególnie na Podlasiu. Celem naszej uczelni jest dostosowywanie oferty edukacyjnej do wymogów rynku pracy - regionalnego i krajowego. Właśnie dlatego robimy wszystko, aby kierunki na których kształcimy, były atrakcyjne i odpowiadały potrzebom naszych studentów i wymogom gospodarki.

Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna kształci nie tylko na kierunku psychologia.

W naszej ofercie mamy również pedagogikę, bezpieczeństwo wewnętrzne i narodowe, a także nowy kierunek, który rusza od tego roku za zgodą ministerialną, czyli administrację, wykładaną w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Nasza uczelnia ma również bogatą ofertę studiów podyplomowych. Możemy zaoferować m.in. takie kierunki jak: arteterapia, socjoterapia, seksuologia, bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo wewnętrzne i wiele innych. Dzięki tym kierunkom, absolwenci studiów mogą poszerzać swoje kwalifikacje, a co za tym idzie, stać się znacznie bardziej atrakcyjnymi na rynku pracy. Zdajemy sobie sprawę, że uzyskanie tytułu licencjata czy magistra jest tylko przepustką do znalezienia zgodnej z wykształceniem pracy. W tej chwili od pracowników wymaga się wyspecjalizowania i praktycznych umiejętności. Dlatego szkolenia podyplomowe stają się koniecznością i wymogiem czasów w jakich żyjemy. A nasza uczelnia, dzięki temu że oferuje interesujące kierunki, cały czas wspomaga proces rozwoju zawodowego.

Umożliwiacie Państwo zdobycie wiedzy i umiejętności. Interesujecie się również ich karierą zawodową.

Absolwenci kierunków pedagogicznych mogą znaleźć zatrudnienie w szkole i przedszkolu, które prowadzi uczelnia. Zależy nam na naszych studentach i absolwentach, dlatego śledzimy ich losy. Od pracodawców, którzy przyjmują ich do pracy, otrzymujemy informacje zwrotne. Przyznają, że są z nich bardzo zadowoleni, ponieważ doskonale odnajdują się i radzą sobie na zajmowanych stanowiskach. Jest to powód do dumy, a także pewnego rodzaju dobra prezentacja uczelni, gdyż jej najlepszą rekomendacją są właśnie absolwenci. Dlatego cały czas wsłuchujemy się w potrzeby rynku pracy i naszych studentów. Reagujemy na zmiany jakie zachodzą w szkolnictwie wyższym. Zależy nam na tym, żeby student opuszczający mury naszej uczelni posiadał wysoki poziom wykształcenia i miło ją wspominał. Pragnę nadmienić, że jesteśmy w ścisłej czołówce uczelni w kraju, gdzie studenci w bardzo krótkim czasie mogą znaleźć zatrudnienie zgodne z profilem wykształcenia.

Studia oraz kursy podyplomowe na NWSP są jedną z nagród dla nauczycieli, którzy biorą udział w plebiscycie Przedszkole Na Medal.

Studenci wykładanej na naszej uczelni pedagogiki podejmują pracę w przedszkolach, dlatego zależy nam aby były one na medal. A oni niewątpliwie mają na to ogromny wpływ. To był jeden z powodów, dla których zostaliśmy partnerami tej akcji. Świadomość tego, że przyczynimy się do zdobycia przez nich dodatkowych kwalifikacji, sprawi nam ogromną radość.