Autor: Administrator2,   data: 14.10.2012

Inauguracja roku akademickiego 2012/2013

W dniu 6 października 2012 r. o godzinie 10.00 w Auli Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej odbyła się inauguracja roku akademickiego 2012/2013 NWSP.

W uroczystości udział wzięli: Rektorzy, Prorektorzy białostockich szkół wyższych, przedstawiciele Wyższego Seminarium Duchownego i Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku, delegacja z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Zakładu Karnego w Białymstoku a także grupy młodzieży z innych ośrodków akademickich.

Swoją obecnością zaszczycili Profesorowie ze Słowacji (Uniwersytet Trnawa), z Francji (Uniwersytet Paryski - Sorbona).

Rektor Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej dr Marek Jasiński, prof. NWSP uroczyście otworzył nowy rok akademicki 2012/2013. W swym wystąpieniu serdecznie powitał liczne grono nowych studentów.

Po wystąpieniu Jego Magnificencji, Rektora dr Marka Jasińskiego odbyła się imartykulacja studentów I roku.

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Ewa Romanowska uroczyście wręczyła indeksy.

Następnie głos zabrała przedstawicielka Samorządu Studenckiego. W swym przemówieniu zachęcała studentów do pracy w Samorządzie Studenckim i kołach naukowych, podkreśliła również  jakie dobro społeczne niesie nauka.

Rektor NWSP wręczył nagrodę oraz list gratulacyjny za osiągnięcia sportowe tj. za zajęcie I i II miejsca w Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym studentce III roku Ewie Mioduszewskiej.

Wykład inauguracyjny „Etiologia rozwoju przestępczości w Polsce” wygłosiła dr hab. Katarzyna Laskowska.

Na inauguracji występował Chór Akademicki działający przy NWSP.