Autor: Administrator,   data: 07.06.2012

X Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

W dniu 01 czerwca 2012 w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku odbyły się imprezy w ramach X Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Uczelnia zaprezentowała trzy warsztaty, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród najmłodszych uczniów, jak i tych starszych. Pierwsze warsztaty dotyczyły Skutecznego porozumiewania się na, które przybyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Białymstoku. Dr Agnieszka Iłendo – Milewska pokazała młodym ludziom w jaki sposób skutecznie komunikować się. Wykorzystała do tego gry i zabawy, które miały na celu integrację grupy, jak również zrozumienie podstawowych zasad porozumiewania się.

Dr Grażyna Kędzierska na spotkaniu z młodzieżą z IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku i Zespołu Szkół Mechanicznych zaprezentowała podstawowe zasady Jak nie zostać ofiarą przestępstwa. Pokazywała sposoby unikania miejsc i sytuacji zagrażających ludziom. Wskazywała na niebezpieczeństwa występujące we współczesnym społeczeństwie oraz na to w jaki sposób chronić siebie przed tymi sytuacjami. Po wykładzie połączonym z prezentacja multimedialną, która również zawiera elementy historii policji, uczestnicy warsztatów udali się na zajęcia praktyczne. Uczniowi mieli okazję przyjrzenia się z bliska sposobom zbierania śladów z różnych przedmiotów, które można znaleźć na miejscu przestępstwa. Sami mogli zdjąć odciski palców i przeanalizować trudne zagadki wiązane z pracą policji. Nad przebiegiem części praktycznej czuwali przeszkoleni Studenci III roku NWSP.

Warsztat Gry i zabawy na (nie)pogodę, na który przybyły wraz z nauczycielami dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 39 w Białymstoku, poprowadziła dr Agata Jacewicz. Przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności ruchowe, poznać siebie w trakcie zabaw, jak również ukształtować zdolności pracy w grupie. Podczas zabaw i konkursów dzieci otrzymały nagrody i niespodzianki przygotowane przez Prowadzącą.

Imprezy przygotowane przez Niepaństwową Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Białymstoku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Gościliśmy w tym roku w swoich progach ponad 200 osób.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zainteresowanie warsztatami i zapraszamy na kolejne edycje Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.