Autor: Administrator,   data: 10.04.2011

Festiwal Nauki i Sztuki

Szanowni Państwo!

Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku, jak co roku, w okresie majowym ma zaszczyt zaprosić zainteresowane osoby do uczestnictwa w IX Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki. Zachęcamy Państwa do udziału w imprezach przygotowanych przez pracowników NWSP. Prosimy o wysłanie maila z potwierdzeniem udziału.

Zapraszamy do odwiedzenia strony uczelni oraz strony festiwalu, na które znajdą Państwo informację o festiwalu.

www.nwsp.bialystok.pl

WWW.festiwal.pb.edu.pl

Temat: Warsztat skutecznego porozumiewania się

Prowadzący: dr Agnieszka Iłendo-Milewska

Treść warsztatu

Zajęcia ukształtowane są w dwa krótkie bloki tematyczne poruszające tematykę komunikacji werbalnej i komunikacji niewerbalnej.

Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami prawidłowej komunikacji oraz mają możliwość ćwiczenia umiejętnościpsychologicznych w obszarze komunikacji interpersonalnej.

Zajęcia prowadzone są w sposób aktywny,  mini wykład (prowadzony przy użyciu technik multimedialnych) oraz ćwiczenia aktywizujące.

Czas trwania – 45 min

Godzina rozpoczęcia: 10.00

Cel: Kształtowanie umiejętności psychologicznych w obszarze komunikacji interpersonalnej

Oczekiwane efekty

• Podwyższenieumiejętności w zakresie komunikacji werbalnej
  • Wzmocnienie lub rozwój umiejętności interpersonalnych (nawiązywanie i utrzymywanie prawidłowej komunikacji interpersonalnej)

Temat: Zabawy w trosce o dobry klimat w grupie

Prowadzący: dr Agata Jacewicz

Celem warsztatu jest zdobycie umiejętności praktycznych związanych
z komunikowaniem się z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy poznają szereg zabaw ćwiczeń sprzyjających  integracji grupy.

Czas trwania: 60 minut

Godzina rozpoczęcia:  9.00

Temat: Rozprawa sądowa

Prowadzący: dr Izabela Leśniak

Celem warsztatu jest zapoznanie słuchacza z podstawami prawa karnego i procedury karnej oraz prawami przysługującymi ofierze i sprawcy w toku postępowania karnego.

Czas trwania: 60 minut

Godzina rozpoczęcia: 11.00