Autor: Administrator,   data: 18.06.2012

Dzień Akademicki

W dniu 17 czerwca 2012 Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku uczestniczyła w Dniu Akademickim, który podsumowywał X Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki.

W imprezie wzięły udział białostockie uczelnie, które mogły zaprezentować mieszkańcom naszego miasta swoje ofert edukacyjne, jak również potencjał naukowy. W ciągu dnia można było uczestniczyć w wielu atrakcyjnych imprezach. Na stoisku NWSP każdy bez względu na wiek mógł znaleźć coś dla siebie. Odbył się pokaz Z kryminalistyką na TY, którego celem było przybliżenie uczestnikom zadań kryminalistyki, a także jej wykorzystanie w procesie karnym. W ramach prezentacji zaprezentowane zostały przez Studentów NWSP środki do ujawniania i zabezpieczana śladów linii papilarnych, ślady mechanoskopijne, a także metody ujawniania zabezpieczeń (znaków utajonych) na dokumentach wartościowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz Uratuj komuś życie, gdzie profesjonalnie przygotowani Studenci NWSP pokazywali podstawowe techniki resuscytacyjnych, z wykorzystaniem fantomów do nauki resuscytacji krażeniowo-oddechowej. W programie zajęć zaprezentowane zostały metody udrażniania dróg oddechowych, prowadzenie wentylacji metoda usta-usta oraz masażu pośredniego serca. Przy okazji można było zapoznać się z Wydawnictwie NWSP, jak również uzyskać szczegółowe informacje na temat kierunków kształcenia i specjalizacji, jakie oferuje Uczelnia. Bardzo ważnym elementem podczas Dnia Akademickiego były gry i zabawy matematyczne, które cieszyły się zainteresowaniem wśród najmłodszych. Podczas gry mogli oni sprawdzić swoje umiejętności matematyczne.