27 lutego 2012

Spotkanie Koła Naukowego Kryminalistyki

Dnia 17 lutego 2012 r. na spotkaniu Koła Naukowego Kryminalistyki uczestnicy grali w grę „Scotland Yard”. Była to świetna zabawa, o łatwych zasadach, wymagająca strategicznego myślenia i wywołująca przewspaniałą atmosferę w grupie. Zasady gry są dość proste. Zespół detektywów ma za zadanie wyśledzenie Pana X, w którego wciela się jeden gracz. Plansza reprezentuje Londyn z zaznaczonymi liniami metra, autobusów oraz trasami taksówek. Nazwa gry pochodzi od nazwy angielskiej policji kryminalnej.

Gra kończy się w momencie, gdy którykolwiek z detektywów znajdzie się na tym samym polu, co Pan X – który ma obowiązek w takim przypadku się ujawnić. Dla powodzenia misji detektywów istotne znaczenie ma, jak potrafią ułożyć współpracę pomiędzy sobą i zaplanują ruchy, aby obstawić najwięcej lokalizacji, na których mógł się znaleźć Pan X. Pan X zwycięża, gdy w ciągu 24 ruchów nie zostanie złapany przez żadnego z detektywów.

Pomimo tego, że nie udało nam się odnaleźć Pana X gorąco polecamy grę z uśmiechem na twarzy po świetnej rozgrywce!

Zarząd Koła Naukowego Kryminalistyki

14 marca 2012

Liczba uczestników KNK zwiększyła się o studentów 3 roku Pedagogiki NWSP. Frekwencja na spotkaniach jest bardzo zadowalająca.
 

15 marca 2012

Na ostatnich spotkaniach w dniach 11-12.03.12 , w grupach 3 osobowych, tworzyliśmy profile kwestionariuszy na temat zagrożeń występujących we współczesnym społeczeństwie. Każda grupa opracowuje kwestionariusz na wybrany przez siebie temat. Ankietowanie zostanie przeprowadzone wśród respondentów różnych pod względem wieku, rodzaju wykonywanego zawodu, wykształcenia i miejsca zamieszkania. Uzupełnieniem zagadnień wiktymologicznych w pracach Koła są plakaty edukacyjne, które można podziwiać w Sali 202 na pierwszym piętrze naszej Uczelni. Wszystkie prace dotyczące źródeł wiktymizacji społeczeństwa, zostały stworzone wspólnymi siłami, przy ogromnym naszym zainteresowaniu i zaangażowaniu. Zdolni i chętni do pracy studenci pokazali swoje zdanie dotyczące tego problemu.
 

27 kwietnia 2012

Studenci III roku pedagogiki odwiedzili Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Przez dwie godziny eksperci informowali jakie badania kryminalistyczne wykonują i pokazywali różne ślady, które trafiają do badania.
 

18 maja 2012

W środę 16 maja 2012 w naszej Uczelni odbyło się spotkanie z technikiem kryminalistyki.
 

22 maja 2012

W poniedziałek 21 maja 2012 roku w Auli Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku odbyło się spotkanie z ekspertami Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji. Za zgodą Pana Podlaskiego Komendanta Policji do Uczelni przyjechali eksperci portretu rysunkowego, wariografii i fizykochemii. Studenci dowiedzieli się, że można określać wygląd osoby w czasie późniejszym w stosunku do wyglądu na fotografii oraz w czasie wcześniejszym i że takie badanie nazywa się progresją i regresją wieku.

Więcej informacji...